Bowling Sport Bar

Moravské Budějovice

Kde nás najdete

Komplex se nachází v blízkosti centra Moravských Budějovic na ulici Tyršova, č.p. 682, kterou prochází silnice č. 38/E59 s výpadovkou na Znojmo. Snadný přístup k nám tak mají nejen samotní obyvatelé města, ale i projíždějící řidiči. Restaurace má proto vybudované vlastní velké parkoviště, takže příjezd autem, ale i autobusem je bezproblémový. Stejně bezproblémový je i přístup pro návštěvníky tělesně postižené. Celý komplex patří v našem městě k ojedinělým, co se rozlohy, služeb i možností zábavy týče. Rádi zde proto přivítáme všechny, co se chtějí dobře najíst, napít nebo jen tak pobavit.

Adresa

Tyršova 682
Moravské Budějovice 676 02
Česká republika

Moravské Budějovice

Bránou do Podyjí je také nazýváno sedmitisícové západomoravské město Moravské Budějovice ležící na známé císařské silnici spojující Prahu s Vídní. První písemná zmínka pochází z roku 1231.

Za pánů z Lichtenburka se staly Moravské Budějovice poddanským městem. Z dalších rodů vlastnili zdejší panství Valdštejnové, Schaumburkové a Wallisové.

V místním zámku a v blízkých, citlivě restaurovaných, Masných krámcích se nachází muzeum řemesel. Farní kostel poprvé připomínaný roku 1240 je zasvěcen sv. Jiljí. Jeho padesát metrů vysoká věž je přístupná veřejnosti.V sousedství stojí rotunda sv. Michala, u říčky Rokytky starobylá kaple sv. Anny a u bývalého hřbitova kaple sv. Jana Nepomuckého.

Městem přošla celá řada významných osobností. Za všechny jmenujme alespoň kněze a spisovatele Václava Kosmáka a slavného operetního skladatele Ralpha Benatzkého, na jehož rodném domě je instalována dvojjazyčná pamětní deska.

Oproti Českým Budějovicícm, které jsou v dialektu nazývány Budějice, se našemu městu říká Buďovice. Rozdíl je patrný i v němčině. Jihočeská metropole nese název Budweis, zatímco Moravské Budějovice jsou známy pod názvem Budwitz. Brzy po převratu v roce 1989 navázala moravskobudějovická radnice přátelské kontakty s celou řadou rakouských příhraničních měst a obcí. Z nich se pak hlavním partnerem stalo městečko Kautzen, což je zřejmé i z tabulí, které byly osazeny při vjezdech do Moravských Budějovic v předvečer vstupu ČR do Evropské unie 30. dubna 2004.

Vítejte v Moravských Budějovicích v malebné mírně zvlněné krajině jihozápadní Moravy, na okraji Českomoravské vysočiny. Půvabné městečko leží na státní silnici spojující Vídeň s Prahou, mezi Jihlavou a Znojmem. Místo původního založení, na důležité obchodní Haberské stezce, má stále příznivý vliv na jeho historický a hospodářský vývoj.

Vlídní, skromní a příjemní obyvatelé města mají radost z dlouhověkosti spoluobčanů, která svědčí o zdravém a nenarušeném životním prostředí našeho regionu. S jistou nadsázkou k nám zveme návštěvu těmito slovy: „Přijeďte k nám, odpočinete si a prodloužíte si život!“